Kolejne nagrody dla Gutka

Finisz Velux 5 Oceans w porcie La Rochelle, czerwiec 2011 / fot. Milka JungFinisz regat Velux 5 Oceans, czerwiec 2011. Fot. Milka Jung

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w pierwszym tygodniu Nowego Roku udział Gutka w samotnych regatach dookoła świata Velux 5 Oceans, gdzie zdobył drugie miejsce, został doceniony przez kolejne gremia przyznające nagrody za osiągnięcia sportowe w minionym roku.

Oprócz nagrody Rejs Roku 2011 Gutek otrzymał Nagrodę Specjalną marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka – „Żeglarski wyczyn roku” – w plebiscycie Sportowca Roku na Pomorzu. Plebiscyt organizował już po raz 59 Dziennik Bałtycki z Radiem Gdańsk i TVP Gdańsk. Tytuł Sportowca Roku 2011 na Pomorzu, drugi raz z rzędu przyznano Piotrowi Myszce, aktualnemu mistrzowi Europy i wicemistrzowi świata w olimpijskiej klasie RS:X, zawodnikowi AZS AWFiS Gdańsk.

Więcej można przeczytać tu: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/490428,koszykarz-filip-dylewicz-najpopularniejszym-sportowcem,id,t.html. A więcej o plebiscycie można będzie przeczytać w jutrzejszym Dzienniku Bałtyckim.

 

Kolejna uroczystość miała miejsce wczoraj, 5 stycznia i była to Gdańska Gala Sportu w Filharmonii Bałtyckiej.  Pierwsze trzy miejsca na podium zajęli żeglarze – pierwsze Piotr Myszka, drugie Mateusz Kusznierewicz, trzecie Zbigniew Gutek Gutkowski. Hura!

Więcej tu: http://sport.trojmiasto.pl/Miasto-wydalo-92-tysiace-zlotych-na-nagrody-AZS-AWFiS-Gdansk-n54394.html