Gutek bezkonkurencyjny

 

http://www.zeglarzroku.pl

http://www.zeglarzroku.pl

 

„Gutek jest bezkonkurencyjny” – mówi Krzysztof Baranowski. “Ciężko sobie wyobrazić trudniejszy rejs niż solo, dookoła świata, taką trasą, a do tego w regatach, co wymaga maksymalnego wysiłku, bo cały czas trzeba płynąć jak najszybciej. Dlatego jego sukces jest najwyższej próby, to największy wyczyn ubiegłego roku w polskim żeglarstwie.

Wczoraj w redakcji Rzeczpospolitej Gutek odebrał przyznawaną przez Fundację Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego nagrodę Żeglarz Roku 2011. Jak mówi jeden z członków kapituły nagrody, dziennikarz Rzeczpospolitej Krzysztof Kowalski, w kwestii tego, komu należy się nagroda, wśród kapituły panowała pełna jednomyślność. Wyczyn Gutka uznano za bezprecedensowny w historii polskiego żeglarstwa.


Nagrodę Gutkowi wręcza Natasza Caban. Fot. Z.Bosek, http://www.zeglarzroku.pl/galeria

Gutek odbiera nagrodę. Fot. Z.Bosek, http://www.zeglarzroku.pl/galeria

 

Kapitułę nagrody, przyznawanej po raz drugi pod patronatem Rzeczpospoitej, w tym roku tworzyli: Krzysztof Baranowski, Natasza Caban, Dariusz Kluczka, Krzysztof Kowalski, Jerzy Radomski, Ziemowit Barański.

 

Zdjęcia z imprezy są tutaj: http://www.zeglarzroku.pl/galeria

Pełne informacje o nominacjach: http://www.rp.pl/artykul/120627,796265-Wybieramy-Zeglarza-Roku-2011–szesc-postaci-pasji.html.

 

Nagrodę specjalną otrzymał Piotr Kulczycki, żeglarz, który kupił Fryderyka Chopina od poprzedniego właściciela i przywrócił go morzu. Imprezę uświetnił kilkuminutowy koncert skrzypcowy Henryka Widery, jednego z współnominowanych żeglarzy, 80-letniego byłego koncertmistrza Filharmonii Szczecińskiej.

/mj