Juline Chiron – wierny kibic Gutka

Gutek dostał świąteczno-noworoczne życzenia od swojej francuskiej wielbicielki, Juline Chiron z miejscowości Chambretaud. Dziewczynka zrobiła sama polską flagę i poprosiła rodziców, żeby wysłali nam zdjęcia. Bardzo dziękujemy i bardzo się cieszymy! Juline spotkała Gutka w trakcie przygotowań do startu regat w Les Sables d’Olonne i wcześniej ani ona, ani jej rodzicie nie interesowali się żeglarstwem, a teraz są naszymi kibicami. Dziękujemy jeszcze raz!

Gutek i Juline w Les Sables d’Olonne. / Fot. N. Chiron

Cała historia zaczęła się … w supermarkecie. Otóż jeszcze przed startem regat, w sklepie Leclerc w Les Sables d’Olonne, Gutek rozdawał autografy i pozował do zdjęć oraz rozmawiał z kibicami. Przyszło wtedy wielu Polaków mieszkających w okolicy, otrzymaliśmy również liczne wyrazy wsparcia od Francuzów. Była tam też sześcioletnia dziewczynka, Juline Chiron, która obiecała, że będzie kibicować Gutkowi razem ze swoją klasą w szkole oraz prywatnie.

Polska flaga dla Gutka od Juline / Fot. N. Chiron

Kiedy Gutek wycofał się z wyścigu, przysłała wyrazy wsparcia i otuchy, a na Święta i Nowy Rok zrobiła sama polską flagę oraz poprosiła rodziców, Aurelie i Nicholasa, żeby sfotografowali ją i wysłali zdjęcia Gutkowi. Od rodziców wiemy też, że nauczyła się wymawiać „Zbigniew Gutkowski” co dla Francuzów nie jest wcale proste …

Taki kibic to skarb dla każdego sportowca ! / Fot. N. Chiron