„Czy Gutek boi się dentysty?” – Eliza na spotkaniu z dziećmi

„Czy Gutek boi się dentysty?” – Eliza na spotkaniu z dziećmi

Wczoraj żona Gutka, Eliza, pojechała na spotkanie z dziećmi ze szkoły podstawowej z Helu biorącymi udział w programie Pomorskiego „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”. Jej relacja po kliknięciu „więcej” …

“Na godzinę jedenastą popędziłam do Sopotu, na zaplanowane kilka tygodni temu spotkanie z dziećmi ze szkoły podstawowej w Helu. Grupa dziewięciorga dzieciaków z tej szkoły bierze udział w programie objętym patronatem Wojewody Pomorskiego „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”.

Zasuwam wiec do Sopotu. Umówiliśmy się w Coffee Heaven w Krzywym Domku. Tradycyjnie wparowałam jak burza, bo lekko spóźniona. Na szczęście dzieci czekały -pod opieką pani Oli Ciskowskiej. Jak mnie dopadły … pytaniom nie było końca. Z zakładanej 1,5 godziny spotkania zrobiły się 3. Przemaglowana zostałam dokumentnie z wdzięcznego tematu „Gutek”. Na początku były pytania o początki trenowania, skąd mu się pojawiło w głowie żeglarstwo, regaty, plany, moje obawy co do pomysłów Gutka – a później się posypało. Co Gutek lubi jeść, czego nie lubi, czy ma zwierzęta, czy lubił pić mleko w szkole, jak się poznaliśmy, czy się kłócimy, czy boi się dentysty, jaka jest jego ulubiona drużyna piłkarska, czy oprócz żeglarstwa lubi inne sporty, jak było w ostatnio w Paryżu, jak i kiedy Gutek się oświadczył. Dzieciaki przede wszystkim były zainteresowane typowo prywatną stroną życia.

W połowie spotkania nieoceniony prezes  wpadł z prezentami. Puzzle „Planeta Energii”, smycze i breloczki miały olbrzymie wzięcie. Dzieci były zachwycone. Ja też dostałam od nich prezent – album „Ziemia Pucka na dawnych pocztówkach”. Obiecałam przestudiować, w szczególności Hel, bo w wakacje na pewno będą pytać mnie z tego tematu. Jeden z chłopców, Bartek,  obiecał mi oprowadzenie po Muzeum Obrony Wybrzeża, a że II wojna światowa to jego konik, liczę na podszkolenie mnie z tematów historycznych.  Powiem szczerze, że dawno nie spotkałam tak fajnej grupy dzieciaków. Gratulacje dla rodziców i pani nauczycielki, Oli Ciskowskiej!”

Eliza Gutkowska