Miasteczko regatowe już otwarte!

Dziś, 26.10.2013 o godzinie 11.00 uroczyście otwarto miasteczko regatowe dla publiczności. O wyjątkowości transatlantyckiego wyścigu załóg dwuosobowych opowiadali Pascal Bourdin, prezes Mondelēz international France et Benelux (właściciela marki Transat Jacques Vabre) oraz mer miasta Hawr, Edouard Philippe. Zarówno miasto Hawr jak i marka Transat Jaques Vabre nieprzerwanie sponsorują te regaty od 20 lat, podkreślając znaczenie partnerstwa i współpracy – tych samych cech, jakie niezbędne są zawodnikom mierzącym się z Atlantykiem. …

W basenie portowym w centrum miasta stoją już jachty. Organizatorzy wciąż czekają na 2 jednostki Class 40.

Atrakcją dnia będą dziś wyścigi zawodników zgłoszonych do regat TJV na łódkach typu Bénéteau 7.50 w jednym z basenów portowych. Będzie to wyjątkowa okazja dla zawodników wszystkich czterech klas zgłoszonych do regat TJV do pierwszej rywalizacji na wodzie, na identycznych jachtach.

Jedną z załóg będą stanowić amatorzy zwycięzcy wirtualnego prologu TJV – Virtual Regatta, którzy w nagrodę zmierzą się z „prawdziwymi” zawodnikami.

Jeżeli warunki meteorologiczne pozwolą – zapowiadany jest silny wiatr – regaty portowe rozegrane zostaną w systemie dwudniowym, a wręczenie nagród w tej „małej” rywalizacji nastąpi jutro, w niedzielę, o godzinie 18.00.