Zbigniew Gutkowski zagra z WOŚP!

Zbigniew Gutkowski zagra z WOŚP!

Już po raz 22. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, akcję chętnie wspierają miliony Polaków, wśród nich także znane osobistości ze świata sportu. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Gdańsku, oficjalnie zaprezentowano niektóre ze szlachetnych aukcji. Tym razem do wylicytowania będzie m.in. wyjątkowy rejs na jachcie ENERGA w towarzystwie najlepszego polskiego żeglarza oceanicznego Zbigniewa Gutkowskiego.

Żeglarz, który w tym roku jako pierwszy Polak w historii popłynie w Barcelona World Race
– najbardziej prestiżowych regatach okołoziemskich typu double-handed, liczy, że kibice żeglarstwa nie zawiodą oczekiwań najbardziej potrzebujących i wykażą się dużą hojnością.

ENERGA Sailing_miniatura

Z przyjemnością zgodziłem się, aby po raz kolejny zagrać z Orkiestrą i mam nadzieję, że w ten sposób dołożę swoją „cegiełkę” do kolejnego rekordu zebranych funduszy. Jestem pewien, że rejs na jachcie ENERGA, który jest jedyną tego typu jednostką w Polsce, dostarczy niezapomnianych wrażeń zwycięzcom licytacji – powiedział skiper jachtu ENERGA, Zbigniew Gutkowski.

Oprócz rejsu na jachcie ENERGA do wylicytowania będzie również rejs z Mateuszem Kusznierewiczem, rajdowe pamiątki Roberta Kubicy oraz koszulka LOTOSU Trefla Gdańsk z podpisami siatkarzy. W tym roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra o fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla dziecięcych oddziałów ratunkowych, a także opiekę medyczną dla osób starszych.

Rejs ze Zbigniewem Gutkowskim będzie można licytować w dniach 7-21 stycznia pod poniższym adresem: http://aukcje.wosp.org.pl/rejs-z-gutkiem-na-jachcie-energa-i867349