Rusza zrzutka na Gutka!

Rusza zrzutka na Gutka!

Najlepszy polski żeglarz oceaniczny Zbigniew Gutkowski jest na finiszu przygotowań do kolejnego morskiego wyzwania – startu w okołoziemskich regatach Barcelona World Race. Mimo posiadania kwalifikacji, uczestniczenia w odprawie sterników, kompleksowego remontu jachtu, gotowego do zwodowania, do startu może jednak nie dojść… Załodze brakuje pieniędzy na zamówienie żagli – determinacja sięgnęła zenitu i uruchomiono zbiórkę crowdfoundingową.

Zbigniew „Gutek” Gutkowski wraz z Maciejem „Świstakiem” Marczewskim od kilku miesięcy przygotowują się do najbardziej prestiżowych, okołoziemskich zawodów cyklu IMOCA Ocean Masters World Championship w tym sezonie. W imprezie wystąpią najlepsi żeglarze świata, na czele z aktualnym liderem rankingu – Francuzem Jeanem Le Camem, który w grudniu popłynie wraz z holenderskim partnerem Bernardem Stammem. 16 i 17 października polscy żeglarze uczestniczyli w odprawie sterników przed regatami Barcelona World Race, podczas której przeprowadzono szkolenia m.in. z zakresu bezpieczeństwa, warunków atmosferycznych panujących na trasie, sytuacji kryzysowych i komunikacji pomiędzy załogą a ekipą naziemną. Przed skiperami trzy miesiące morderczej walki z żywiołami i własnymi słabościami.

Mamy jeden z najszybszych jachtów na kursach pełnych i doświadczenie niezbędne, aby walczyć o podium w tym jednym z najtrudniejszych wyścigów żeglarskich na świecie. Potrzebujemy tylko nowych żagli, które są motorem napędowym łódki. Przez lata udziału w zawodach i regatach dumnie nosiłem narodowe barwy, reprezentując Polskę na świecie. Wierzę, że tym razem to polscy miłośnicy żeglarstwa wesprą mój start. Dlatego zdecydowałem się uruchomić akcję crowdfoundingową, to nasza ostatnia nadzieja – podsumowuje Gutkowski.

„Gutek” startując w Barcelona World Race ma nadzieję na awans w klasyfikacji końcowej sezonu 2014 w klasie IMOCA. Ukończenie regat może pozwolić mu przy sprzyjających warunkach „wskoczyć” na podium oficjalnego rankingu. Byłby to olbrzymi sukces, bowiem jak na razie żadnemu Polakowi nie udało się zajść tak wysoko w tych rozgrywkach.

Wszystkim, którzy trzymają kciuki za naszych rodaków podbijających świat zachęcamy do wsparcia projektu pod adresem:

http://www.ideowi.pl/projekty/barcelona-world-race-start-polskiego-teamu-zbigniew-gutkowski-mac-52.html

1377084_635398406512386_454488427_n

b_r_hajduk_zdjecia_z_gutkowski-02