Zbigniew Gutkowski ambasadorem ME w piłce ręcznej

Zbigniew Gutkowski ambasadorem ME w piłce ręcznej

W hali Ergo Arena zaprezentowano ośmiu lokalnych ambasadorów mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które odbędą się w Polsce w styczniu 2016 r. Wśród nich znalazły się osoby ze świata sportu, rozrywki i biznesu. Jednym z ambasadorów imprezy będzie najlepszy polski żeglarz oceaniczny Zbigniew Gutkowski.

Ambasadorami turnieju o mistrzostwo Starego Kontynentu zostali m.in. byli szczypiorniści Daniel Waszkiewicz i Piotr Cieśla, piłkarz Lechii Gdańsk i reprezentacji Polski Sebastian Mila, były mistrz świata w boksie Dariusz Michalczewski oraz pierwszy Polak, który dwukrotnie opłynął Ziemię w wyścigach oceanicznych Zbigniew Gutkowski.

To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Cieszę się, że będę mógł przysłużyć się promocji ME w piłce ręcznej w naszym kraju. Jestem fanem tego sportu i zawsze dopinguję naszą reprezentację. Przeżywam zarówno zwycięstwa, jak i porażki. Mam nadzieję, że najbliższy turniej będzie należał do biało-czerwonych, a Ergo Arena wypełni się po brzegi najlepszymi kibicami na świecie – powiedział Gutek.

Turniej zostanie rozegrany w dn. 15-31 stycznia 2016 r. Jedną z aren rywalizacji będzie Ergo Arena.