Zbigniew Gutkowski triumfuje w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta

Zbigniew Gutkowski triumfuje w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta

Czwarta edycja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta już za nami. Zakończenie imprezy, która odbyła się w dn. 27-29 maja, miało miejsce w marinie Sopot. W kategorii wielkokadłubowców powyżej 6 m bezkonkurencyjny okazał się Zbigniew Gutkowski.

Gutek w sobotę pewnie wygrał dwa wyścigi rozegrane na trasie pomiędzy Gdańskiem a Gdynią. Przed finałową rywalizacją, był na prowadzeniu, ale niedziela nie była szczęśliwa dla żeglarzy. Z powodu braku wiatru, organizatorom nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigu. Tym samym, zwycięstwo najlepszego polskiego żeglarza oceanicznego stało się faktem. Wręczenie nagród odbyło się w Sopocie.

Mimo dwóch zwycięstw w sobotę, rywalizacja była bardzo zacięta. Szkoda, że dzień później zabrakło wiatru. Status quo został zatem zachowany, a zwycięstwo na inaugurację sezonu żeglarskiego zawsze cieszy. To był bardzo udany weekend. Szczególne podziękowania należą się Wojtkowi Kaliskiemu, który wspierał mnie na jachcie. Bez jego obecności, sukces nie byłby możliwy – powiedział Gutek, który wystartował na jachcie Exploder.