Dotychczasowe sukcesy

Rok 2013

  • Drugi na świecie w rywalizacji o Rekord Północnego Atlantyku (Ambrose Light – Lizard Point) z czasem 8 dni 19 godzin 45 minut.
  • V miejsce w 33 St. Maarten Heineken Regatta
  • III miejsce w regatach Caribbean 600
  • Ustanowił czas odniesienia dla jachtu IMOCA na trasie  Las Palmas – Gwadelupa    (9d 11h 21 min, 01.2013)
  • Nagrodzony tytułem Żeglarskiej Osobowości Roku 2013

 

Rok 2012

Pierwszy Polak w najtrudniejszym okołoziemskim wyścigu żeglarskim – regatach Vendée Globe. Zmuszony do rezygnacji na trasie z powodu kłopotów technicznych.

 

Rok 2011

  • II miejsce w regatach Velux 5 Oceans
  • Nagrodzony tytułami: Żeglarz Roku 2011, Rejs Roku 2011, Bursztynowa Róża Wiatrów, Srebrny Sekstant. Nominowany do tytułu Gdańszczanina Roku.

Rok 2010

  • III miejsce na regatach Kieler Woche
  • start w regatach Velux 5 Oceans

Rok 2009

  • 2 miejsce w Mistrzostwach Gdańska
  • 8 miejsce w regatach Gotland Rount
  • 3 miejsce w regatach Sopot Mach Race

Rok 2008

  • 2 miejsce w regatachMicro Cup
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski klasy Micro

Rok 2007

  • 5 miejsce w Mistrzostwach Europy w formule Match Racing
  • 7 miejsce w regatach Knickerbockers Cup NY
  • 5 miejsce w regatach Geneva Match Race.
  • M 90 maxi katamaran Bioton, szef przygotowań do samotniczego rejsu dookoła świata.

Rok 2006

  • Start w regatach Gotland Round na jachcie 25 ft.
  • Starty w wielu regatach formuły Match Racing (jako członek polskiej ekipy).

Rok 2005

  • skipper trimarana klasy Orma 60 Bonduelle podczas regat Nokia Oops Cup (wszystkie wyścigi)
  • 4 miejsce podczas Faerder Race
  • 4 miejsce w regatach Gotland Round
  • 4 miejsce w wyścigu dwuosobowym na trasie Sanndham-Sopot
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Polski katamaranów

Klasa Tornado

  • Pobicie rekordu na trasie 200 mil Świnoujście – Gdynia (wzdłuż polskiego wybrzeża) na jachcie olimpijskiej klasy Tornado.

Katamaran klasy F18

  • 6 miejsce w regatach Archipelago Raid

Klasa 730:

  • 1 miejsce na Mistrzostwach Mrągowa
  • 1 miejsce na regatach rozpoczęcia sezonu 2004
  • 1 miejsce na regatach Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego
  • 1 miejsce na Pucharze Gudowa
  • 1 miejsce na regatach o Puchar Hetmana
  • 1 miejsce na regatach o Puchar Spójni
  • 1 miejsce na regatach Anwil Cup
  • 1miejsce na regatach Scan Car Cup
  • 1 miejsce w regatach VW Cup Świnoujście
  • 1 miejsce w regatach VW Cup Kołobrzeg
  • 1 miejsce w regatach VW Cup Łeba
  • 1 miejsce w regatach VW Cup Gdańsk
  • 1 miejsce w regatach Idea Gdynia Mistrzostwa Polski w klasie 730
  • 1 miejsce w regatach o puchar Premiera RP-Giżycko
  • 1 miejsce w Grand Prix 2004
  • 1 miejsce w regatach o Puchar Mariny Zegrze
  • 1 miejsce w regatach o puchar WTW
  • 1 miejsce w regatach PPJK – finał

Rok 2004

  • Próba bicia rekordu opłynięcia globu na jachcie klasy Volvo 60 zakończona po 9500 mil morskich.

Rok 2003

  • 1miejsce w regatach Match Racing Puchar Śląska
  • 1 miejsce w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego
  • 1 miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Olsztyna
  • 1 miejsce w regatach o puchar klubu K.S. Spójnia Warszawa
  •  miejsce w regatach Scan Car Cup
  • 1 miejsce na Mistrzostwach Polski
  • 1 miejsce w Pucharze Polski w klasie 730
  • 1 miejsce w Grand Prix Olsztyna

Rok 2002

  • Zawodnik Volkswagen Yacht Race Team. Zwycięzca Pucharu Polski I Grand Prix Polski na jachcie klasy 730.

Rok 2000/2001

  • Zdobywca czwartego miejsca w okołoziemskich regatach The Race na jachcie Warta-Polpharma – jako kapitan wachtowy.

Rok 2000

  • Kapitan wachtowy jachtu Warta Polpharma, który jako pierwszy zakwalifikował się do regat The Race żeglując na trasie Kadyks-San Salwador w czasie 14 dni 6 godzin 30 minut i 19 sekund.

Klasa 49er:

  • 1998 – 2  miejsce na Mistrzostwach Polski
  • 1998 – 1 miejsce na regatach o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska
  • 1998 – 1 miejsce na regatach Volvo Cup
  • 1999 – 2 miejsce na Mistrzostwach Polski
  • 2000 – 3 miejsce na Mistrzostwach Polski
  • 2001 – 3 miejsce na Mistrzostwach Polski
  • 2002 – 3 miejsce na Mistrzostwach Polski
  • 2003 – 3 miejsce na Mistrzostwach Polski

Klasa 470:

  • 1989 – 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików
  • 1990 – 2  miejsce Na Mistrzostwach Polski Juniorów
  • 1991 – 3 miejsce na Mistrzostwach Polski
  • 1992 – 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów
  • 1992 – 2 miejsce na Mistrzostwach Polski
  • 1992 – 9 miejsce na Mistrzostwach Świata Junirów
  • 1993 – 1 miejsce na Mistrzostwach Polski
  • 1993 – 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów
  • 1993 – 7 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów
  • 1993 – 10 miejsce na World Cup Kieler Woche
  • 1994 – 2 miejsce na Mistrzostwach Polski