Przy rozbudowanej ofercie szkoleń z rozwoju osobistego dostępnych na rynku, trudno jest podjąć decyzję, który warsztat lub szkolenie będą dla nas odpowiednie.

Decyzję tą trudno jest podjąć w sytuacji kiedy uczestniczyliśmy już w wielu szkoleniach, a nie przyniosły one nam spodziewanych rezultatów. Rozwój osobisty jest pojęciem o bardzo szerokim zasięgu. Pod pojęciem tym znajduje się lektura książek, udział w szkoleniach i warsztatach, wizualizacje oraz wiele, wiele innych metod zaliczanych do rozwoju osobistego. Jest wśród tych metod także transerfing.

Wiele osób poszukuje metody, która przyniesie im konkretne zmiany w życiu. Szukają szkoleniowca, który pomoże im przygotować plan wprowadzania zmian. Dlatego dla wielu metoda transerfingu wyda się atrakcyjna. Zwłaszcza kiedy zaczną się jej uczyć pod okiem doświadczonego nauczyciela lub nauczycielki. Taką pomoc ma w swojej ofercie www.metamorfoza.online/transerfing-rzeczywistosci. Ważne jest aby nauczyciel metody mógł pochwalić się konkretnymi, realnymi osiągnięciami. Transerfing jest sposobem na kreowanie własnego życia w sposób, który odpowiada osobie go praktykującej. W metodzie tej spotkamy się z pojęciem przestrzeni wariantów, jest to pojęcie o którym warto zdobyć więcej informacji. Do momentu poznania zasad transerfingu wiele osób jest przekonanych, że życie im się po prostu przydarza oraz, że nie mają wpływu na jego bieg.

Nie do końca mają także wpływ na swoje osiągnięcia, bo tu na drodze z kolei stają liczne, negatywne przekonania z przeszłości hamujące rozwój danej osoby. Osoba, która rozpoczyna pracę nad sobą po jakimś czasie zaczyna się orientować jak dużą część własnych nawyków, przyzwyczajeń musi zmienić aby móc osiągnąć swoje cele. Oczywiście są i osoby, które lekkim krokiem wstępują na drogę rozwoju by zaraz po odnalezieniu odpowiedniej dla siebie metody rozwoju, świętować pierwsze sukcesy. Transerfing jest metodą wymagającą podejścia do niej jak do zabawy, jednak zaleca konsekwencję oraz systematyczność.